Tynki maszynowe – szybkość i wygoda

Mega Foto Blog

Tynki maszynowe – szybkość i wygoda

Dzisiejsza branża budowlana korzysta z wielu nowinek technologicznych. Jest to podyktowane tym, że praca ludzka jest coraz droższa, a na znaczeniu zyskuje czas wykonania usługi. Dlatego wiele firm z branży remontowo-budowlanej dokonuje niezbędnych zakupów w parku maszyn i wykorzystuje wsparcie jakie dają nowoczesne technologie. Tak samo dzieje się w branży tynkarskiej, szczególnie w miastach, gdzie pojawiają się problemy z wjazdem do wielu sfer, dlatego ratunkiem bywają tynki maszynowe kraków.

Czy tynki maszynowe kraków spełniają wszystkie normy wytrzymałościowe i bezpieczeństwa?
Tak, zdecydowanie. Maszyna użyta do tynków sprawia, że mieszanka cementu, piasku i substancji wzmacniających jest idealnie wymieszana, a tynkowana ściana na całej wysokości i szerokości pokryta jest równomierną masą cementową, która schnie w tym samym tempie ograniczając napięcia powierzchniowe. Dzięki temu ściana jest równa, pozbawiona pęknięć, a czas zaoszczędzony na ręczne wyrabianie tynku, do którego trzeba kilku osób jednocześnie przynosi korzyści finansowe i szybsze ukończenie usługi w domu, lokalu czy budynku inwestora. Przekłada się to bezpośrednio na zyski przedsiębiorstwa, dlatego tynki maszynkowe kraków dedykowane są dla wszystkich, którzy prace mokre chcą mieć ukończone szybko, tak aby przystąpić do kolejnego etapu realizacji budowy i skupić się na wykończeniu wnętrz.

Czy tynki maszynowe kraków są droższe od tradycyjnych?
Absolutnie nie. Zakup maszyny jest jednostkowym kosztem przedsiębiorcy, nie tak jak zatrudnianie dodatkowych pracowników, którzy generują koszty każdego miesiąca. Jednocześnie przedsiębiorca wykorzystując maszynę do tynków nie musi zatrudniać większej ilości pomocników, a tylko osoby zajmujące się bezpośrednio nakładaniem tynków i ich wykończeniem. To obniża koszt pracy, a tym samym przedsiębiorca może zaproponować niższą cenę dla inwestora, która jest tym niższa im większa powierzchnia do wykonania zakontraktowanych prac.

Tynki maszynowe kraków spełniają wszystkie parametry techniczne związane z powierzchniami. Są rozprowadzone masą jednorodną, idealnie rozmieszaną, dzięki czemu struktura tynku jest gładka i nie wymaga większego nakładu sił. To sprawia, że tynki podczas schnięcia zachowują się jednakowo, nie pojawiają się duże szczeliny lub pęknięcia, co ma miejsce przy tynkach tradycyjnych, które psują efekt wizualny i generują dodatkowe koszty dla inwestora w terminie późniejszym. Dlatego osoby które chcą bezproblemowo cieszyć się gładkimi ścianami swojego domu, lokalu użytkowego, miejsc wypoczynku polecane są tynki maszynowe kraków.