Ognioodporne materiały budowlane

Mega Foto Blog

Ognioodporne materiały budowlane

materiały ogniotrwałe

Ogień jest żywiołem, który pozwolił człowiekowi poprawić swój komfort życia, ale jednocześnie wprawił go lęk. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jakie szkody może on wyrządzić, gdy przestanie być kontrolowany. Spalone domy, pola, lasy… Właśnie z tego powodu powstały materiały zabezpieczające przed spalaniem.

Przykładem może być zaprawa ognioodporna lub maty ceramiczne. Te ostatnie może użyć w izolacji kotłów, rurociągów, turbin gazowych lub nawet reaktorów nuklearnych. Włókno ceramiczne wchodzące w skład mat pozwala na ich przetrwanie nawet w temperaturze powyżej tysiąc dwustu stopni Celsjusza. Matami można wyłożyć chociażby paleniska. Niski współczynnik przewodzenia ciepła oraz wysoka odporność na temperaturę sprawiają, że można je użyć także uszczelnienie szpar w piecach.

Oczywiście nie wszyscy zrozumieją jak ważne są to właściwości materiału, lecz warto przypomnieć o tym, iż materiały ognioodporne są używane także w innych branżach. Przykładem może być motoryzacyjna lub protetyczna. Rodzaj maty trzeba wybierać ze względu na swoje potrzeby oraz przewidywaną temperaturę pracy. Jedne są przeznaczone do pracy w niższej, a drugie w wyższej, przekraczającej tysiąc czterysta stopni Celsjusza. Osoby zainteresowane tematem nie powinny mieć większych trudności ze znalezieniem odpowiedniej jakości maty w wybranych przez siebie parametrach. Warto tylko pamiętać o tym, że oszczędzanie w tym przypadku może okazać się złudne.

Lepiej zakupić towar od znanego producenta oferującego specjalistyczne produkty, które przeszły szereg badań i spełniają najwyższe europejski normy niż coś co nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa pracy. W tym przypadku chodzi nie tylko o pracę, ale i zdrowie.